לימוד רגשות לילדים 2

בהמשך לחשיבות לימוד אוצר מילים של רגשות לילדים, מאוד יעזור אם תעשירו את הסביבה של הילד במשחקים עם מילי רגשות, בפוסטרים עם תמונות ומילים של רגשות. הילד יכול לצייר בעצמו אפילו תמונות כאלו, כך הוא יהנה וירגיש יותר חלק מהלימוד.

אתם יכולים לצלם את הילד במצבים שונים ואחר כך להכין לו ספר רגשות אישי משלו! מאוד כיף, תראו שזה יהפוך לספר האהוב שלו.

אולם הדרך היעילה ביותר ללמד את הילדים מילים של רגשות היא לימוד בזמן האירוע עצמו!

אז כעת כשהילד שוכב על הרצפה צועק ובועט, ונראה לי שאני יודע איך הילד מרגיש, הדרך הטובה ביותר היא להגיד לו "אני יודע שאתה מאוד מאוכזב, שמאוד רצית להצליח לבנות את המגדל אבל הוא כל פעם מתפרק לך"

הדרך הזו יעילה מאוד, כי זה קורה על המקום, הילד חווה את הרגש הזה בעצמו, הוא יודע איך זה להרגיש את זה, מה ההרגשות הפיזיולוגיות שהוא חווה כרגע, הוא יודע מה המצב שבו זה קורה, וכעת אני מגדיר לו את המילה. רגשות

אותו דבר גם ברגשות חיוביים, כשהוא כבר שוכב במיטה, רגוע לאחר אמבטיה, שומע סיפור ומתכונן לישון, אני יכול להגיד "או זה נראה שאתה ממש רגוע נכון?"

שימו לב שלמרות שזו הדרך הטובה ביותר, בפועל רובנו לא משתמשים במילים של רגשות כל כך הרבה, אז תמצאו דרך להזכיר לעצמכם, כל אחד עם השיטות שלו, ובמיוחד אם אתם בעצמכם לא יכולים להגדיר יותר מעשרה מילי רגשות, עדיף שתתלו כמה דפים מודפסים עם תמונה ושם הרגש.

חשוב גם לזהות את הרגשות של עצמכם, כך שתוכלו להגיד על עצמכם, "אני כל כך מתרגש, אנחנו נוסעים היום לטיול, כל כך ציפיתי לזה!" או "כל כך קשה לתקן את המכשיר הזה, אני מרגיש מתוסכל! כדאי שאקח כמה נשימות כדי שאוכל להמשיך לנסות".

שימו לב שאם אתם מרגישים קצת על הפנים ואין לכם מצב רוח, מן הסתם גם ההתנהגות של הילד תראה בעיניכם יותר גרועה מאשר היא נראית לאדם הצופה מן הצד, ולכן גם תלמדו אותו מילים שליליות יותר לגבי עצמו. אם הילד שלך בן השנתיים בכה כי יצאת רגע לשפוך את הזבל, הדבר הפחות טוב לעשות היא להגיד לו "למה אתה כל כך בוכה, הנה אני כאן בחזרה, לא קרה כלום". הדבר היותר טוב, שהוא בהתאם למה שלמדנו, היא לתייג את הרגשות, "אוי מתוק שלי, פחדת כי אמא לא הייתה כאן, היית עצוב? אבל עכשיו כאן, אתה  יכול להיות שמח שוב, הנה עכשיו אתה שמח?"

אתם יכולים למצוא תמונות של רגשות בכל מקום, תורידו, תדפיסו ותתחילו להתקדם!