7 דברים לחיזוק החוסן הנפשי

כמה דברים לשיפור החיים ולחיזוק החוסן הנפשי שלנו. אבל רגע, כמה פעמים כבר קראתם רשימות כאלו של עצות וטיפים? תנסו הפעם שיהיה שונה קצת, תקבלו על עצמכם לפחות דבר אחת מהרשימה ותתחילו לעשות אותו!

 

 1. תבלו זמן עם אנשים חיוביים.

  האם קרה שאחר ששהיתם עם מישהו הרגשתם קצת רגשות פגועים, עייפות או סתם לא משהו, ולא ידעתם בדיוק למה? כשאתם מוקפים באנשים שליליים ולא שמחים, האנרגיה והמילים שלהם משפיעים עליכם.  אולי זה הזמן לבדוק עם מי אתם מבלים את זמנכם.

 2. תעריכו את העבודה שלכם.

  גם אם אתם לא עוסקים בלהציל את הלוייתנים באלסקה, עדיין אתם יכולים להעריך את את העבודה שאתם עושים. מה אתם אוהבים בה? אולי את עמיתיכם לעבודה? אולי את המיקום של המשרד? או את עצם העובדה שאתם מסוגלים לעבוד ולהתפרנס בכבוד. תמצאו איזו דרך למשוך אנרגיה מהצדדים החיוביים שבעבודה שלכם.

 3. קחו שליטה על הגוף שלכם

  זוכרים את המשפט נפש בריאה בגוף בריאה?
  תדאגו לגוף שלכם, תפנקו את עצמכם באוכל בריא, תה חמים ושינה מספקת.

 4. תפילה

  אין דבר מרגיע ומחזק כמו תפילה טובה. ואם לא בא לכם כרגע, קחו ספר תהילים, הוא ספוג דמעות של אלפיים שנות תפילות מכל רחבי העולם.

 5. תהיו חברים של עצמכם

  לפעמים לבלות זמן עם עצמכם יכול לעזור לכם להכיר את עצמכם טוב יותר. בימינו במיוחד כשאנו תמיד קשורים דרך מכשירים שונים לכל העולם, אין לנו זמן לדבר עם עצמנו, עם ההעדפות שלנו, עם השאיפות שלנו.
  כדאי לנסות לשבת על כוס קפה, רק את ועצמך, בלי חברה, בלי טלפון, רק את.

 6. תבדקו את המחשבות שלכם

  אם אתם מוצאים מחשבות שליליות, כמו ביקורת עצמית, והאשמות, תמצאו דרכים להתמודד עם המחשבות האלה. רבי נחמן מברסלב אומר שזו מתנה מהשמים שאנחנו לא יכולים לחשוב על שני דברים בבת אחת, תנצלו את זה על ידי החלפת המחשבות השליליות בחיוביות, כמו קריאת ספר מעניין או התעסקות בפעילות בעלת משמעות.

 7. תעשו את השינויים שאתם רוצים לראות בחייכם

  עם השנים אנו מתרגלים לקבל את החיים איך שהם. ומה עם החלומות? מתו מזמן. אולם בני האדם נולדו לשאוף ולעשות דברים בעלי משמעות. תנסו לחשוב איך הייתם רוצים לראות את עצמכם אם הייתה לכם אפשרות. עכשיו תעשו צעדים קטנים, תקראו ספר בנושא, דברו עם מישהו, גם אם בסוף לא תצליחו לסגור את החור באוזון או להביא את העולם להרמוניה, עדיין תצליחו לבנות לעצמכם עמידות רגשית לכל חייכם.